YIN A YANG JAKO MUŽ A ŽENA - Partnerství a láska podle Feng Shui

10.11.2014 21:54
Partnerství a láska podle Feng Shui

YIN A YANG JAKO MUŽ A ŽENA

Jedním z hlavních principů ve Feng Shui je Yin a Yang. Jedná se o symbol rovnováhy, která vzniká tím, že se přitahují dva protipóly, kdy jeden se stává součástí druhého. Stejně tak i muž a žena se přitahují, doplňují a potřebují. Bez partnera tedy nemůžeme být vyvážení a nemůže pociťovat rovnováhu a harmonii.

 

Stáhněte si článek ve formátu PDF zde: krasna-a-zdrava-cerven-2011.pdf (945 kB)

LOŽNICE JAKO CHRÁM LÁSKY

Není mnoho zákoutí, kde bychom se mohli skutečně uvolnit a zapomenout na celodenní stres a množství informací, kterými jsme obklopeni v práci i mimo ni. Právě takovým prostorem by měla být ložnice, a proto bychom zde měli vytvořit skutečnou oázu klidu umožňující kvalitní spánek, abychom ráno byli opět fyzicky i psychicky svěží. Ložnice by se měla nacházet v jinové zóně – tedy spíše směrem k severu, severovýchodu, severozápadu nebo západu, současně co nejdále od nejrušnější části domu a od vchodu, neměla by též přímo sousedit s koupelnou. Samozřejmostí by měl být pravidelný půdorys s menší plochou, než má obývací pokoj. Barevnost ložnice by se měla odehrávat v klidnějších odstínech, protože příliš syté barvy působí aktivizačně a mohli by narušit náš klidný spánek. V ložnici se vyvarujme elektronickým přístrojů. Opatrně zde zacházejme se zrcadly, mohou přivodit problémy se spánkem a způsobit nepříjemné sny. Pro chvíle intimity vytvořme z ložnice pomyslný chrám lásky, ve kterém oživnou všechny naše smysly. Je skvělé, pokud tento prostor budují partneři společně, vznikne tak výborné zázemí pro vzájemnou intimitu, porozumění a otevření se jeden druhému. Vibrace lásky energeticky dobíjí prostor, ten pak působí jako elixír na naše emoce. Ložnice by se měla stát soukromým teritoriem partnerů oproštěným od každodenních starostí a řešení problémů. Udržujte určitou „nedotknutelnost“ tohoto svého prostoru a držte jej stranou od dětské energie. Zkuste si ji zařídit smyslně a harmonicky pomocí polštářků, jemných látek, intimního osvětlení, příjemných tónů a vůní. Povzbuďte jangovou energii čerstvými květinami či plameny svíčky, nebo erotickou soškou či obrazem. Rozhodně uctívejte v ložnici prvek symetrie, tím podpoříte celkovou vyváženost ve vašem vztahu.

VIBRACE PÁROVÉ ENERGIE

Párovými předměty podpoříme partnerství, zvolte si je dle svého vkusu. Může se jednat o dvojici svíček, sošky, obrazy, dvě květiny či jakýkoliv jiný předmět v páru dle vaší fantazie. Při podpoře partnerství si můžeme vzít na pomoc prostor kolem sebe a upravit sektor vztahů, který se nachází na jihozápadě od středu domu či bytu. Je výborné pokud zasahuje ložnici, jídelní stůl nebo obývací pokoj, protože v těchto místech trávíme s partnerem nebo rodinou nejvíce času. Tento sektor je harmonizován energií země a posilován energií ohně. Je zde tedy vhodné pracovat se zemními a ohnivými barvami, kamenným obkladem, velice vhodný je zde krb, používání svíček a pestré doplňky. I zde bychom neměli zapomenout na dvojici předmětů, která dodá vibraci páru. Velice vhodné jsou pro tento sektor partnerské a rodinné fotografie, které jej významně posílí. Pozor na motivy obrazů. Pokud si přejeme najít partnera, neměli bychom zde mít motivy samotných postav nebo fotografie kamarádů. Také pozor na nefunkční předměty, nepořádek nebo chaos, dopisy a dárky od bývalých partnerů.

ROSTLINY JSOU VIZITKOU NAŠICH VZTAHŮ

První informací v bytě, která prozradí, v jaké stavu jsou naše vztahy, jsou rostliny. Všímáme si jejich počtu, ale ještě důležitější je, zda jsou zdravé, a jaká je jim věnovaná péče. Kvantita by neměla přesahovat kvalitu, pak se může stát, že od vztahů očekáváme příliš mnoho nebo naopak nevíme, co chceme. Vyvarovat bychom se měli rostlin se špičatými listy a kaktusů, především tam, kde by mohly mířit na jídelní stůl, postel nebo posezení. Umělé a sušené rostliny nemají žádnou energii, jsou to pouze lapače prachu. Ale také pozor na přílišnou péči – neustálé zalévání a přelévání vede k uhynutí rostlin stejně jako nedostatečná péče. Platí to i o vztahu k partnerovi nebo dětem – není dobré se přehnaně starat o všechny kolem sebe. Brzy jim to poleze na nervy, budou mít pocit, že je dusíme a místo vděčnosti se dočkáme jen přibouchnutých dveří. V sektoru vztahů je vhodné použít dvě stejné rostliny, které společně tvoří pár a symbolizují skutečné partnerství. Velice příznivé jsou kvetoucí rostliny nebo řezané květiny ve váze, které prostor výrazně oživí a dodají mu další energii.

HLEDÁTE NOVÉHO PARTNERA?

Pokud si přejeme navázat nový vztah, měli bychom se přesvědčit, že pro svého budoucího partnera máme ve svém životě vyhrazené místo. Poznáme to opět na prostoru kolem sebe. I lidé, kteří žijí sami a chtějí nalézt partnera, by měli mít v ložnici dostatečně velkou postel a pokud možno s nedělenou matrací. Přeplněná skříň a botník poukazují na to, že se neumíme ničeho zbavit, tedy ani vlastní minulosti. Jak si bude připadat partner, který si nebude moci dát do skříně ani košili a jeho kartáček na zuby se neustále povaluje po koupelně bez toho, aby měl své místo? A jak je to s místem u jídelního stolu a v obývacím pokoji? Nekriticky se podívejte, zda je tu s ním počítáno a pokud ne, ihned to napravte nebo přestaňte partnera hledat. Je možné, že ještě nejste vnitřně připraveni. V příštím čísle se zaměříme na očistu. Budeme se věnovat prostoru koupelny a také poradíme, jak energeticky očistit prostor bytu či domu.

 

Zdroj : www.feng-shui-stavby-interiery.cz/index.php/media/publikace/353-partnerstvi-a-laska-podle-feng-shui