Rakovina a přírodní léčba

11.07.2013 22:50

Rakovina a přírodní léčba

 

 

Velmi často dostávám dotazy od mnohých lidí trpících rakovinou na změnu stravy, přírodní suplementy, cvičení a obecně na alternativní léčbu a změnu života – myšlení, která by jim pomohla se uzdravit bez klasické drastické trojkombinace: chirurgie, chemoterapie, ozařování. Vzhledem k tomu, že strava je základním pilířem uzdravení, rozhodla jsem se sepsat základní linii, která by měla pomoci vrátit tělo i mysl do rovnováhy a uzdravit je. Cílem změny stravy je zařadit v co největší míře zásadité potraviny – tzv. živou stravu plnou životadárných enzymů, která odkyselí tělo, které se pak bude moci rychleji detoxikovat a nastolit přirozené prostředí pro uzdravení. Vše je heslovité, rychlé a přehledné bez zbytečných „keců“, protože mnozí mají právě teď před nástupem na chemoterapii a tak není času nazbyt.

 

Z jídelníčku vysadit:

 

·         maso (nejíst ani kuřecí, krůtí, …) a veškeré uzeniny! (v případě chuti na maso zařadit jen kvalitní mořské ryby – losos, tuňák, … – vždy čerstvé, nikoli z konzervy!) a bílkoviny z rostlinných zdrojů (ořechy, semínka, luštěniny, brokolice, hrášek, …)

·         mléčné výrobky (mléko, jogurty, sýry, syrovátku, smetanu,…) lze nahradit ovesným, makovým, mandlovým, konopným nebo rýžovým mlékem, pouze GMO free!, v totálním absťáku pouze sýry tvarohového typu jako je cottage nebo gervais, ale sýry překyselují organismus, takže v této fázi nedoporučuji.

·         bílou mouku (pečivo, knedlíky, zavářky, …) lze nahradit žitným knäckebrotem nebo ještě lépe vlastnoručně udělaným naklíčeným esejským chlebem.

·         cukr – rakovina miluje cukr (veškeré sladkosti, buchty, …) lze lžičku medu, melasu, agáve sirup, ale v akutní fázi nejlépe bez cukru úplně. (možno sladit čerstvými listy stévie z květináče na okně). Místo kakaa lze použít karob.

·         kávu a černý čaj – překyselují organismus (lze nahradit zeleným čajem a bylinami)

·         alkohol

·         klasickou sůl nahradit mořskou!

·         slunečnicový olej nahradit extra virgine olivovým, konopným, lněným, panenským kokosovým, mandlovým, …

·         žádná soja! (odebírá hormony štítné žlázy, je plná ženského hormonu estrogenu, který způsobuje větší bujení)

·         nepít colu, ani 100% džusy!

·         vyhodit všechny margaríny, kupované marmelády a pomazánky, kečupy, majonézy, paštiky, tavené sýry, dochucovadla, sojové a ústřicové omáčky, veškeré zprocesované jídlo (máslo jen přepuštěné, tzv. Ghí)

·         jíst pouze ČERSTVÉ, čerstvě připravené, nejkvalitnější, čisté jídlo s láskou a radostí a pořádně každé sousto rozžvýkat a proslinit.

·         nekouřit.

·         pakliže je to jen alespoň trochu možné, neužívat žádné chemické léky (překyselení) a vysadit všechny chemické vitamínové preparáty jako jsou multivitamínové kapsle apod., o drogách nemluvě.

 

Každý den konzumovat:

 

·         Zelené potraviny - chlorella, ječmen, alfa alfa, spirulina/spirina, …

·         Lze užívat i kapky/kapsle z grepových jadérek, které jsou silným antioxidantem a protizánětlivé – Grepofit, Greposept, …

·         Pít aloe vera gel (ne běžně kupované šťávy) např. Esi nebo LR dělá dobrou kvalitu aloe vera

·         Dračí krev kapky doporučuji každý den nakapat na jazyk ráno a večer po dobu 3 týdnů – viz návod na krabičce.

·         Vysoké dávky přírodního vitamínu C.

·         Kočičí dráp (Uňa de Gato)

·         Konopný výtažek

·         Účinná je též bylinná směs Alveo , která se prodává i u nás.

·         Pít hodně neperlivé čisté vody (pí voda, destilátor vody, …)

·         Zařadit přírodní vlákninu - psyllium pro očistu těla.

·         Pravidelně jíst Goji neboli kustovnici čínskou (malé červené sušené plody nebo šťáva z Goji)

·         Hlívu ústřičnou

·         Z doplňků stravy určených přímo pro rakovinu lze také použít Citosan, Imunosan, Ovosan, Inocell, Bi-oBran, Gesavit, CarTCell, Cordyceps Star. S těmito přípravky však nemám osobní zkušenost a je potřeba se poradit s odborníkem.

 

 

·         Pravidelný pohyb venku na čerstvém vzduchu a slunci a jógu – k probuzení čchi. Pro začátečníky jógy doporučuji tzv. pavanmuktásany, které jsou prospěšné všem nebo tzv. Orgánovou sestavu.

·         Půst. Nejlépe jeden den v každém týdnu a pít jen čistou vodu. Postupně pak přidávat více dní po sobě – vysoký léčebný efekt!!! Nebo jeden den jen ovoce a zeleninu. Nebo jeden den jen ovocné a zeleninové šťávy. Každý krok je skvělý!

·         Urinoterapie.

·         Očista tlustého střeva kávovými nebo urinovými klyzmaty.

·         Zvýšený příjem kyslíku - pohyb, hluboký dechpránajáma.

·         Saunování – odvádění toxinů z těla.

·         Být hodně s rodinou a přáteli a pěstovat hezké vztahy.

·         Radovat se. Dělat oblíbené činnosti. Přijímat se. Odpustit sobě i ostatním. Nelpět.

 

 

·         Vyhnout se stresu - snažit se být v klidu, v přítomnosti TADY a TEĎ a nepřepínat se.

·         Nespavosti – pravidelně vstávat, pravidelně usínat.

·         Přetaženosti – pravidelný denní režim – rozdělení času na práci, relax, pohyb, meditaci/duchovní cvičení/vzdělávání. Jogíni doporučují vše po 6 hodinách.

·         Napětí v těle – cvičit jógu a propojovat se se svým tělem – vést jemný dialog.

·         Obsesivním myšlenkám – meditace, nejlépe ráno a večer 15 – 30 minut.

·         Vtažení do pomluv, intrik, hádek a sporů – negace způsobují pokles frekvence těla, které pak ztrácí cennou energii potřebnou k uzdravování těla i mysli.

·         Nic nepotlačovat, být otevřený, mluvit o věcech, necouvat (v anglickém překladu rak-ovina = cancer, znamená doslovně „rak“. Symbol couvání – od problémů, řešení, …) i v českém jazyce je to složenina se stejným významem.

 

Z duchovního hlediska rakovinu způsobuje: Velká křivda. Dlouhodobý odpor a zášť. Skryté tajemství či zármutek, který člověka vnitřně stravuje. Tajená nenávist. Pocit, že nic nemá smysl.

 

 

Léčivá afirmace, kterou byste si měli každý den opakovat: „Zbavuji se celé své minulosti a s láskou jí odpouštím. Jsem ochoten naplnit svůj život radostí. Mám se rád a jsem se sebou spokojený.“

 

 

 

 

Imaginační cvičení:

 

V klidu se posaďte nebo položte, zavřete oči a představujte si, jak silné bílé krvinky ve vašem těle proměňují a rozpouštějí ty slabé rakovinné buňky, které odcházejí z těla ven a vy se cítíte čím dál tím lépe.

 

Pro lepší pochopení sebe sama a probíhající nemoci s láskou doporučuji zařadit meditace. Nováčkům stačí 15 minut denně se v klidu posadit, zavřít si oči, zhluboka dýchat a pozorovat dech. Pak pozorovat myšlenky. Pak pozorovat tělo a jeho energii, napětí, bolest, ztuhlost apod., která se dá vědomou pozorností a každým výdechem do daného místa uvolňovat. Po čase můžete klást nejrůznější otázky a poprosit o odpovědi nebo si vizualizovat své zdraví a radost ze života. Možná zjistíte, že vás meditace mění, osvobozuje a obohacuje a začnete meditovat déle a to i třeba 2x denně ráno a večer. Uvnitř vás jsou všechny odpovědi na vše, co potřebujete znát – i systém uzdravení.

 

Příklad jídelníčku s převahou živé enzymatické stravy pro nastolení zásaditosti organismu:

 

Ráno:

 

·         Vlažná voda s citrónem, popřípadě s lžičkou medu nebo bio melasy + tablety chlorelly + popřípadě aloe vera gel

·         Stroužek česneku na lačný žaludek. Malého panáčka jablečného octa v bio kvalitě.

·         Koktejl z mladého ječmene.

·         Ovocnou nebo zeleninovou šťávou – doma vyrobenou, do 20 minut zkonzumovanou! Před každým požitím vždy čerstvě odšťavenou – žádné zásoby v lednici – vyprchávají vitamíny! Tipy na šťávy zde.

·         V případě hladu celé ovoce i s vlákninou (smoothie) nebo zeleninový salát.

 

Celé dopoledne se organismus čistí od toxických látek, takže nic jiného než ovo-zel nedoporučuji.

 

Svačina:

Ovoce nebo zelenina (při konzumaci prvního ovoce odstup od zeleniny 20 minut, obráceně 2 hodiny), popřípadě několik plátků knäckebrotu s olivovým olejem nebo Ghí a rajčaty (okurkou, salátem, cibulkou, ….) s bazalkou apod.

 

Oběd:

 

·         Velký zeleninový salát + porce celozrnné/naturální rýže (žádná bílá!) nebo quinoi, jáhel, pohanky nebo amarantu, popřípadě ovesné vločky nebo otruby (neobsahují lepek).

·         Nebo ovocné smoothie se semínky chia, goji, máku apod. Do smoothie přidávat listovou zeleninu – kapusta, rukola, špenát, bylinky – pampelišky, kopřivy, jitrocel, jetel, medvědí česnek, lipové lístky, … Smoothie tipy zde.

 

Svačina:

 

·         Ovoce nebo zelenina v libovolném množství, ale nemíchat dohromady.

·         Nebo hrst ořechů předem namočených (vlašské, kešu, lískové, mandle, semínka – všechna nesolená a nepražená!)

 

Ořechy se vždy jedí samostatně od ostatního jídla, protože se nejdéle tráví. Ovoce také samostatně – vždy jako první, protože se nejrychleji tráví. V kontaktu rozdílně trávených jídel v žaludku dochází k chemické reakci a překyselení, které podporuje rakovinu.

 

Večeře:

 

·         jako oběd nebo dušená zelenina nebo grap (pravidlem je nejíst pozdě večer! – salát cca do 19:30hod.)

 

Není nutné dodržovat jídlo 5x denně, důležité je jíst tehdy, kdy vy sami to cítíte.

 

Tipy:

·         Do každého salátu přidávat jablečný ocet a extra virgine olivový olej nebo lněný/ konopný olej.

·         K jídlu lze případně ještě konzumovat luštěniny (nejlépe cizrnu, červenou čočku, mungo a adzuki fazole) a výjimečně pár kvalitních bio brambor bez klíčků a zelených skvrn vařených ve slupce, ale v akutní fázi nemoci doporučuji nejlépe co nejživější raw stravu (ovoce, zeleninu) .

·         Používat kari, kurkumu, zázvor, chilli, skořici, majoránka, hřebíček (při vaření rýže), …

·         Klíčit si semínka a fazole (mungo, adzuki nebo pohanku) a jíst klíčky – chlorofyl, enzymy!

·         Namáčet ořechy a semínka před konzumací.

·         Mít pravidelný denní režim a chodit včas spát.

·         Tipy na recepty zde.

 

 

Vím, že velmi rozšířenou alternativní léčbou rakoviny je také tzv. MMS (Miracle Mineral Supplement), který je směsí chloritanu sodného s roztokem kyseliny citronové. Zhruba 3 hodiny po vypití této směsi se začne do celého těla uvolňovat vzniklý chlordioxid, který funguje jako silný antioxidant a ničí škodlivé buňky. Osobně s ním žádnou zkušenost nemám, takže ho nemohu ani doporučit ani nedoporučit, takže je na každém, aby si o něm udělal vlastní obrázek sám.

 

Zde nabízím spoustu článků o léčbě rakoviny pomocí vitamínu B17. O účincích amygdalinu (B17) se také blíže rozepisuje Mudr. Karel Eben a pokud B17 sháníte, naleznete ho zde.

 

Také kombinace javorového sirupu a jedlé sody je velmi účinná v léčbě rakoviny, neboť neutralizuje ph v těle a tím usnadňuje detoxikaci organismu.

 

Zde nabízím webové stránky, kde je popsána tzv. antikancerogenní dieta biotronika Josefa Zezulky (1912–1992). Doporučovaná dieta při rakovinném bujení je také tzv. paleolitická dieta, ve které nenajdete žádné výrobky z mouky a o které se více dočtete zde.

 

Tipy na články o stravování na Slunečném životě naleznete zde a o komplexním alternativním způsobu léčby rakoviny zde a zde.

 

Tipy na knížky:

 

Rakovina a já,

Jak se uzdravit z rakoviny,

Léčba a prevence všech druhů rakoviny,

Lněný olej,

Revoluce v léčení rakoviny  a o jejím autorovi a metodě článek v Reflexu zde.

 

Zde naleznete seznam detoxikačních poradců po celé České republice.

 

Zde nabízím překlad publikace MUDr. Olgy Ivanovny Jelisejevové, odbornice na parazity, jejichž výskyt v těle se často zaměňuje za rakovinou.

 

Ještě přikládám článek o samoléčení až na buněčné úrovni s názvem Léčebný kód.

 

 

 

Každý z nás je jiný a každý z vás má jiný typ a stádium onemocnění v různých částech těla, proto prosím berte toto zjednodušené shrnutí jako prvotní vodítko, které je potřeba zkonzultovat sám se sebou. Každý z nás v hloubi srdce víme nejlépe, co je pro nás osobně dobré, ale bohužel mnozí z nás na chvíli ztratili spojení a potřebují pomoci s prvním krokem, který je přírodní a uznává samotného člověka jako vládce svého života a zdraví, nikoli jako loutku, které musí lékaři říkat, co má dělat a kolik chemických léků pozřít k totálnímu vyčerpání. Takovýmto tipem stravování nejen že můžeme zvrátit pesimistické prognózy již probíhajícího onemocnění, ale také mu předcházet, takže tento článek je pro všechny!

 

Z vlastní zkušenosti mohu ještě doporučit čínskou medicínu a její byliny a akupunkturu, stejně jako ajurvédu a její byliny, koření, detoxikační procedury, koupele apod. Tip na ajurvédského lékaře je zde a tip na čínskou doktorku zde..

 

Pro uzdravení je důležité tělo zbavit toxických látek, parazitů a odkyselit ho, aby mohlo opět plnit svou bezchybnou funkci. Milovat ho a cítit jeho krásu a genialitu. Vždy dělá vše jak nejlépe může, to jen my sami mu v tom často bráníme svými zlozvyky a myšlenkami.

 

Při tvorbě tohoto článku a zamýšlením se nad pozitivními informacemi plných poznání pro usnadnění léčby jsem si uvědomila, že i veškeré články na Slunečném životě podporují uzdravení Duše i těla, proto vám je s láskou doporučuji k přečtení a strávení tak pár chvil ponoření do Slunce uzdravení.

 

Přeji všem nemocným sílu na cestě k pravému poznání podstaty nemoci a lásku k sobě sama, která uzdravuje vše bez podmínek a která je základním a nejdůležitějším pilířem na pouti uzdravení.

 

 

ℒℴνℯ  Mia ,

Autor: Mia Weissová, 

 

PS: Pakliže to tak cítíte, sdílejte tento článek mezi co nejvíce lidí, nejen trpícími rakovinou, neboť schéma stravy je také vhodnou prevencí.

 

Zde ještě pár zajímavých videí o léčbě rakoviny a syntetických vitamínech, která doporučuji ke shlédnutí, neboť nám sdělí více než tisíce slov

 

Liečiť rakovinu v priebehu pár týždňov?! Ako? Vysvetľuje Dr. Leonard Coldwell, 7 minut

Nebezpečí konzumace červeného masa a uzenin , 2 minuty

Zpověď muže, který se zázračně vyléčil z rakoviny, 13 minut

Rick Simpson a lék, co umí vyléčit rakovinu , 58 minut

 

Léčba rakoviny zevnitř , 127 minut

 

Pravda o vitaminech neuvěřitelné zločiny bezpráví zdraví podvod peníze , 49 minut

 

Rakovina vyhladovena k zivotu, 24 minut

 

Miluj svůj život , 87 minut

 

 

Článek (či jeho části) je možné sdílet v nezměněné podobě pokud bude připojeno jméno autora, aktivní odkaz na www.slunecnyzivot.cz a celá tato poznámka. Díky! Mia