,,Záměrně jsme to neřekli, aby pomřelo co nejvíce lidí"!

17/09/2012 00:44

 

,,Záměrně jsme to neřekli, aby pomřelo co nejvíce lidí"!

Internetem se rozmohl záznam z Českého rozhlasu 6, kde hovoří mykolog Jiří Baier o nebezpečí sbírání babek. Tvrdí, že na povrchu každé babky se vyskytuje Nedohub, což je nižší forma houby napadající postupně celou plodnici. Nedohub vytváří nebezpečné (i karcinogenní) toxiny. Z toho důvodu jsou babky takřka jedovaté, čím starší plodnice, tím je to horší. Také tvrdí, že mykologové tohle vědí již 40let.

Na otázku, proč se to lidem neřeklo, odpovídá: ,,Záměrně jsme to neřekli, aby pomřelo co nejvíce lidí"! Moderátorka se směje, avšak zůstává zde fakt, že to asi myslel vážně, protože jinak neexistuje důvod, proč tak zásadní zjištění nebylo uvedeno dřív a proč se mezitím zcela záměrně tisknou atlasy hub, kde je řečeno, že je babka výborná jedlá houba.

Celý záznam najdete zde:Také se zde zmiňuje o hřibu hnědém, který se má loupat, protože na povrchu schraňuje radioaktivní látky. Další zajímavostí je, že zde potvrzuje to, za co jsem já osobně byla tolikrát pranýřována: HLÍVA ÚSTŘIČNÁ JE VELICE LÉČIVÁ HOUBA, SE KTEROU SE DÁ LÉČIT RAKOVINA. Máme to nyní potvrzeno mykologem. Celý seriál, který jsem za účelem hlívy ústřičné a léčby rakoviny napsala, najdete ZDE

V první řadě se zde však hovoří o nebezpečných babkách. Jako zapálenou houbařku mě tato zpráva převelice mrzí.

ZDROJ https://karolinaloskotova.blog.cz/1208/cesky-rozhlas-6-houbari-nesbirejte-babky