naše petice Hlas pro život se blíží ke krásnému kulatému číslu 150 000 podpisů a my stále nepolevujeme v našich aktivitách, protože věříme, že životy nás všech za to stojí.

31/07/2013 19:06

Pokud se zpráva nezobrazila korektně, otevřete ji na této adrese https://mailing.limemedia.cz/dm/64efeda5da32fbd15a47d649eee3af54

 

 

 

 

   

 
Vážení a milí,
naše petice Hlas pro život se blíží ke krásnému kulatému číslu 150 000 podpisů a my stále nepolevujeme v našich aktivitách, protože věříme, že životy nás všech za to stojí.
 
 
Víte, kolik malých pacientů naše zdravotní pojišťovny letos poslaly do pražského protonového centra? Pět!!!
 
 
Není to šokující? Chcete říci, co si myslíte o právu na bezpečnou léčbu našich dětí? Máte teď jedinečnou příležitost napsat svému senátorovi a dát tak najevo váš názor. Je to velmi jednoduché: klikněte ZDE , vyhledejte váš kraj a senátora. Tím, že napíšete váš názor, nejen propojíme navzájem naše síly, ale také dáte impuls k nutnému řešení situace. Slovo 150 000 občanů a zároveň voličů se nedá jen tak přehlížet. Děkujeme.

 

 

 

 
Za týden v senátu
 
Za týden, 7.srpna, se koná veřejná schůze Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu PČR, kam byl pozván František Matějka jako iniciátor petice a kde promluví o bojkotu protonového centra i ředitel VZP Zdeněk Kabátek.

 

 

 


 
Návštěva z USA v protonovém centru na Bulovce
 
Před týdnem uvítalo protonové centrum jednoho z nejuznávanějších radiačních onkologů současnosti, profesora Jamese Metze, ředitele Ústavu radiační onkologie Hospital of the University of Pennsylvania. Prohlásil: „Nechápu, proč doktoři dobrovolně posílají děti na klasické ozařování, když máme k dispozici účinnější a bezpečnější metodu.“
 
Více o jeho návštěvě ZDE
 

 

 

 

 
Sedmiletá Veronika
ukončila léčbu
 
V uplynulých dnech dokončila protonovou
terapii v Praze sedmiletá Veronika z Liptovského Mikuláše. Komplikovanou léčbu nádoru v hlavě bez problémů hradila slovenská VšZP.
 
Příběh Veroniky a informace o průběhu léčby najdete ZDE
 
Podle odhadů pediatrů ročně potřebuje protonovou léčbu přes sto českých dětí. Do této doby by tak mělo dostat unikátní léčbu již přes 60 malých pacientů.
 
Kupříkladu profesor Šlampa z Brna, jehož pracovištěm projde každé třetí dítě s rakovinou, neposlal na protonovou léčbu ani jedno!
 

 

 

 


 
Video ke shlédnutí:
 
Převzetí petice Hlas pro život senátorem Chládkem
 

 

 

 

 

 

www.hlasprozivot.cz