Co máme znát o ebole, dřív než k nám dorazí: Šíří se i vzduchem? Proč si vláda USA virus v roce 2010 patentovala? Rusové prý již vakcínu mají. Možností léčení je víc. Proč to nesmíme vědět?

06.11.2014 23:42

Co máme znát o ebole, dřív než k nám dorazí: Šíří se i vzduchem? Proč si vláda USA virus v roce 2010 patentovala? Rusové prý již vakcínu mají. Možností léčení je víc. Proč to nesmíme vědět?

Autor: odjinud

Ilustrace

 

 

Moskva hlásí, že ruští vědci již vakcínu proti ebole mají. Jde prý nikoli o jednu, ale hned dvě látky, které virus bezpečně likvidují. Podle šéfa parlamentního výboru pro vědu a výzkum Valerije Čerešněva vakcíny vyvinuli v novosibirském Výzkumném ústavu virologie a biotechnologie a ve vojenské vědecké laboratoři s krycím názvem Zagorsk-6, v obci Sergijev Posad u Moskvy. Přípravky byly údajně již úspěšně otestovány na zvířatech.

 

Nový „kosmický“ závod velmocí?

Podle těchto informací již probíhá jednání o případném využití léku i mimo ruské hranice. Zatím ale není zdaleka jisté, že ruská vakcína bude k dispozici v ebolou zasažených oblastech v Africe. Jednání jistě nebudou jednoduchá a o nemocné – narozdíl od aktuálních politických zájmů elit Západu – v něm půjde až na posledním místě. Pokud totiž Rusko skutečně již vyvinulo funkční odpověď na ebolu, šlo by o tvrdou strategickou „ťafku“ Spojeným státům, připomínající tak trochu „závod o Vesmír“ z druhé poloviny XX. století.

Některé zdroje soudí, že “moderní” verze eboly je ve skutečnosti produktem bioinženýrství, protože jde o geneticky upravený virus

Horečně se samozřejmě pracuje i na druhé straně opětovně spuštěné „železné opony“: Intenzívní přípravou experimentální vakcíny se zabývá mimo jiné bohužel i nechvalně proslulá společnost Glaxo Smith Kline, která údajně „znásobuje výrobní kapacity“. Naděje vkládané do experimentálního séra ZMapp se nenaplňují. Údajně totiž pomáhá jen zhruba 40% pacientů.

Západní farmaceutický průmysl tedy přes horečné tempo a miliardové investice adekvátní odpověď na „problém ebola“ zatím nenabízí.

Nejen astronomickými investicemi a americko-ruským soupeřením však situace připomíná „závody v dobývání kosmu“ z minulého století. Podobné je také množství desinformací, které se v souvislosti s ebolou množí – snad ještě rychleji než zákeřný virus sám. A jistě není náhodou, že – stejně tak jako kdysi – největší část mystifikací šíří oficiální úřady a propagandistický stroj hlavních médií.

Jako vždy v těchto případech z poslední doby je proto důležité sledovat především významná nezávislá média. Přibývají totiž důkazy, že s ebolou je to ve skutečnosti všechno ještě jinak. Že se neobjevila jen tak zčistajasna, ale že je umělého původu. A že ani o jejím možném šíření nevíme pravdu. Například server NaturalNews.com k tomu píše:

pp

Čtěte ZDE: Gatesova vakcína a US Army proti ebole: Nová „kauza prasečí chřipka“? Smrtící virus jako další hororová rekvizita z dílny mainstreamu? Alternativní média doporučují domácí léky

Populární oficiálně šířené lži

Vláda Spojených států své občany poměrně dlouho ujišťovala, že karanténní opatření jsou tak dokonalá, že nemoc se do USA nikdy dostat nemůže. Odpovědí na tato tvrzení je sama realita: Amerika už má své první případy a je jen otázkou času, kdy přibydou další. Pacienti se totiž pochopitelně volně pohybovali mezi lidmi, dokud u nich onemocnění nepropuklo. (Je proto jen otázkou času, kdy se tato záhadně vzniklá nemoc dostane také k nám, pozn. red.).

Ať už mají úřady k zatajování pravdivých informací o této nebezpečné nákaze jakékoli důvody, je dobré, abychom byli otevřeně informováni a mohli se na ni připravit. Především je třeba vědět, jak se nemoc doopravdy šíří a jak se můžeme této infekci bránit.

pp

Čtěte ZDE: Ebolu lze léčit: Čínský lék je k dispozici i u nás. Jsou zdrojem nemoci netopýři, nebo experiment k omezení populace? Skutečná „horečka“ má jiné parametry

Mýtus první: Nepřenáší se vzduchem!

Jednou ze zásadně mylných informací je tvrzení, že virus se šíří pouze kontaktem s tělními tekutinami nemocného. To je „omyl“, který může stát život miliony nevinných lidí. Ve skutečnosti se virus může na krátké vzdálenosti samozřejmě šířit také vzduchem - kapénkovou infekcí, stejně jako běžné virózy. Nakažlivé mohou být i kontaminované povrchy, jako jsou kliky u dveří, klávesnice bankomatů a podobně.

Když se nemocný dotkne nějakého povrchu, může na něm zanechat virus, který přežívá minuty nebo dokonce celé hodiny, podle teploty a vlhkosti okolního vzduchu. Jiný člověk, který se tohoto povrchu dotkne a pak si náhodně sáhne na oči, nos nebo ústa, se také nakazí. Právě schopnost viru šířit se prostřednictvím kontaminovaných povrchů je důvodem, proč se v Africe mnoho lidí nakazí například v taxících. Veřejné dopravy se toto nebezpečí samozřejmě týká také. V tramvajích, autobusech, v metru, ale také v sanitkách, letadlech atd. může virus rovněž přežívat a nemoc se touto cestou může šířit lavinovitě.

Jako většina virů ale i tenhle tvoreček nesnáší slunce - sluneční paprsky ho rychle likvidují. Znamená to ovšem, že se mu naopak dobře daří všude tam, kam se slunce nikdy nedostane, jako například v prostorách metra.

pp

Čtěte ZDE: Metody léčby krvácivé horečky: Svěcená voda i experimentální sérum jsou zhruba stejně „ověřené“. Víra ve farmaceutický průmysl – hlavní nástroj manipulace

Mýtus druhý: Vše vyřeší farmaceutický průmysl

Další nepravdou je tvrzení, že jedinou obranou proti ebole je očkování nebo chemický lék - některé se v současné době zkoušejí na nakažených. Výsledky ovšem nejsou dosud nijak přesvědčivé. Uzdravených je zhruba 40%, což se patrně blíží procentu nemocných, kteří by se i bez léku uzdravili spontánně.

Některé americké instituce, jako Federální úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) nebo Federální obchodní komise (FTC) spolu s centry pro kontrolu šíření nemocí (CDC), ve snaze zajistit, aby nebezpečná ebola vydělala výrobcům očkovacích vakcín další miliardy dolarů, zcela nezakrytě potlačují informace o přírodních látkách, které by mohly být proti nemoci účinné, například koloidní stříbro.

Výrobci esenciálních olejů, které by rovněž mohly být alternativou léčby, jsou předmětem zastrašování a šikanování. Zástupci amerických firem vyrábějících esenciální oleje (Young Living, DoTerra a další) dostali od FDA dopisy, v nichž jim tato instituce, která má údajně chránit zdraví a bezpečí občanů, vyhrožuje vězením a soudním stíháním, jestliže okamžitě nestáhnou ze svých stránek a ze stránek svých distributorů tvrzení, že by esenciální oleje mohly účinkovat na virovou infekci typu eboly.

Jediný opravdový „lék“: přirozená imunita

V této situaci by vláda i média měly nabádat občany, aby všemi dostupnými prostředky zvyšovali obranyschopnost svého organismu - například tím, že budou jíst výživnou stravu s přidáním nejrůznějších koření a takzvaných “superpotravin” (patří mezi ně například kustovnice čínská) a rostlin s antivirovými účinky (například máta peprná, bazalka, rozmarýn, skořice a oregano).

Všichni bychom měli současně užívat vitamin D, protože ten je pro rovnováhu organismu naprosto nezbytný. Nikoli náhodou se u lékaře patrně dozvíte, že je to nesmysl, že žádný vitamin D nepotřebujete a že vám naopak hrozí předávkování. Mýt si ruce je samozřejmě zásadní věc, ale pouhé mytí rukou a vyčkávání, až farmaceutické firmy dodají očkovací látky, rozhodně nestačí. Určitě zkoušejte všechny dostupné přírodní látky s protivirovými účinky. Ujišťování úřadů , že “vše je pod kontrolou” by nás nemělo uklidňovat, protože to prostě není pravda. Musíme se o své zdraví a o své bezpečí postarat především sami.

Je virus umělý?

Možná si také spolu s mnohými kladete otázku, odkud se tato záhadná nová morová rána vzala. Některé zdroje (mezi nimi i zmíněný Natural News) soudí, že tato “moderní” verze eboly je ve skutečnosti produktem bioinženýrství, protože jde o geneticky upravený virus.

Také největší liberijské noviny otisky rozsáhlý článek profesora Cyrila Brodericka, který se domnívá, že virus pochází z laboratoří americké armády. Že ve skutečnosti jde o biologickou zbraň. Vždyť už sám fakt, že americká vláda si v roce 2010 tento virus opravdu patentovala (podle čísla patentu CA2741523A1 lze dohledat na internetu) a nyní si nárokuje „intelektuální vlastnictví“ (!) tohoto zabijáka, je mírně řečeno „poněkud zvláštní“ a současně nesmírně cynické. Znamená to totiž, že jakýkoli výzkum tohoto mikroorganismu, v jehož rámci by byl virus replikován (což je pochopitelně předpokladem jakéhokoli výzkumu), by byl protizákonný.

Profesor Broderick, vedle dalších faktů, také proto soudí, že výrazně “vylepšená” přenosnost této varianty eboly vznikla právě v laboratořích americké armády. Aby se právě „díky“ této vlastnosti virus mohl stát zbraní - anebo prostředkem kontroly populace. Pravděpodobně obojím.

Ať tak či tak, jedno je jisté: Zaprvé - ebola tu je. Za druhé – neříkají nám o jejím šíření pravdu. A za třetí – a to je nejdůležitější – s možnostmi léčení této nemoci se ošklivě šeredí. Je proto důležité se připravit – a vědět o ní co nejvíce. Budeme se o to na Protiproudu snažit.

 

Zdroj :nezdravi.parlamentnilisty.cz/Articles/10493-co-mame-znat-o-ebole-driv-nez-k-nam-dorazi-siri-se-i-vzduchem-proc-si-vlada-usa-virus-v-roce-2010-patentovala-rusove-pry-jiz-vakcinu-maji-moznosti-leceni-je-vic-proc-to-nesmime-vedet-.aspx