Café de flore

21.04.2015 23:48

Café de flore

18. 4. 2015

Přátelé, máme tu víkend a s ním přichází na řadu filmová lahůdka, která nese název: Café de flore. Pokud se někdo z vás zajímá o témata spojená s reinkarnací, karmou anebo např. pracíRaymonda A. Moody, Jr. či Edgara Cayce, tak věřím, že tento film může určitým způsobem doplnit informační mozaiku k danému tématu, nebo před nás může postavit nové otazníky o smysluplnosti našich životů. Rád bych tu přátelé doplnil ještě jednu důležitou skutečnost. Možná mnohým z nás může připadat, že „naše životy“ jsou vedeny jen určitou souhrou náhod. Opak, je však pravdou. Vše okolo nás se řídí podle přesně stanoveného principu karmy. Ruku v ruce je tento obraz dotvářen pomocí našeho svobodného rozhodnutí a to za všech okolností. Vždy, když se nalézáme na pomyslné životní křižovatce, tak máme na výběr jakou cestou se nakonec vydat. Příjemný víkend vám všem a s pozdravem Jan B.  

Café de flore
Kanada / Francie, 2011, 121 min
Režie: 
Jean-Marc Vallée 
Scénář: 
Jean-Marc Vallée 
Kamera: 
Pierre Cottereau 
Hrají: 
Vanessa ParadisHélène FlorentEvelyne BrochuÉmile ValléeJean-Marc Vallée,Nicolas MariéJérôme KircherCaroline BalRichard ChevallierFranck MercadalPascal Elso,Baptiste Delas

Scénárista a režisér Jean-Marc Vallée postavil vedle sebe dva příběhy o lásce a zodpovědnosti, které od sebe dělí čtyřicet let. Antoine (Kevin Parent) žije v roce 2011 zdánlivě ideálním životem. Je úspěšným montrealským dýdžejem, má krásnou přítelkyni Rose (Evelyne Brochu) a dvě zdravé dcery. Přesto se však stále nedokáže odpoutat od bývalé manželky Carole (Hélène Florent). 
Druhý příběh se odehrává v roce 1969. Jacqueline (Vanessa Paradis) je svobodná matka, která žije sama se svým sedmiletým synkem Laurentem (Marin Gerrier), o kterého láskyplně pečuje. Laurent se narodil s Downovým syndromem, a nejspíš se nedožije třicítky. Jacqueline je ale odhodlána udělat vše pro to, aby její syn prožil kvalitní život. S Carole má společného víc, než by se mohlo zdát.


Film a video - Pramen žen (CZ titulky - délka: 1h59min.)
Film a video - 
Neumírej, dokud mi neřekneš, kam jdeš
Film a video - Nádherná zelená (CZ titulky - délka: 1h29min.)