Plejády



Plejády nazývané také KuřátkaSedm sester či Subaru (M 45), je mladá, otevřená hvězdokupa v souhvězdí Býka (Taurus). Setkáme se s nimi v mnoha mytologiích, kde působily jako samostatné souhvězdí a pomáhaly určovat chronologické cykly.

Nachází se ve vzdálenosti kolem 380 světelných let (3,59.1016 km) a zaujímají prostor o rozměru 20 světelných let. Pouhým okem můžeme vidět 6 až 10 hvězd, ale ve skutečnosti je jich přes 1000. Nejjasnější Alcyone má svítivost 795× větší než Slunce. Velmi zajímavá je i hvězdaPleione, která má zářivý výkon asi 50× větší než Slunce a kolem své osy se otočí jednou za sedm hodin. Vlivem vzniklé odstředivé síly z ní uniká horký plyn (v oblasti rovníku), což způsobuje, že Pleione nepravidelně mění svou jasnost od 4,8 do 5,5 magnitudy. Mezi další velmi jasné hvězdy patří Maia, Atlas, Electra, Merope, Taygeta, Calaeno a Asterope. Jejich světlo je odráženo modrými prachovými reflexními mlhovinami. Jsou blízko ekliptiky a dochází často k jejich zákrytům Měsícem. V nedávné době infračervené pozorování Plejád odhalilo mnoho hnědých trpaslíků (objektů s podhvězdnou váhou). Jejich počet je dokonce srovnatelný s celkovým počtem hvězd. Některé z Plejád jsou intenzivními rentgenovými zdroji (pozorováno pomocí rentgenového dalekohledu Chandra). Tyto rentgenové hvězdy jsou však ve světle docela slabé. Jelikož se však jedná o otevřenou hvězdokupu, odhaduje se, že se přibližně za 250 milionů roků zcela rozplyne do podoby osamocených hvězd, obíhajících kolem centra Galaxie.

Mezihvězdná látka, která halí toto seskupení hvězd je látka, která hvězdokupou pouze prochází. Mnozí vědci si před mnoha lety mysleli, že právě z této látky Plejády vznikly. Tato látka jimi pouze prochází - za několik tisíc let budou Plejády bez této mezihvězdné hmoty.


Plejády

10.02.2016 18:09

Plejáďané mluví o probíhající transformaci Země

Plejáďané mluví o probíhající transformaci Země   Ahojte, přeposílám slíbené Plejáďany  ..pa Z.   https://www.youtube.com/watch?v=uzo6gZD_h0k

—————


Barbara Hand Clow - PŮSOBENÍ PLEJÁD.
Nová kosmologie pro Věk Světla.

Jsem Satya, strážce KNIHOVNY hvězdy ALCYONU, centrální hvězdy souhvězdí Plejád. Přicházím abych vám pomohla dekódovat centrální inteligenci vaší planety. Budeteli se snažit aktivovat svou vlastní banku buněčné paměti, budu i já aktivovat svou plejádskou buněčnou paměť. Jsem zde, abych s vámi prožívala vzpomínky na váš původ. Kódované hologramy ve vašich tělech - pro mne nyní lehce viditelná morfogenetická pole - jsou skrývaná před vašima očima, protože byly galaktické proudy přicházející z vyšších dimenzí většinou naprosto blokovány rozsáhlou Sítí, překrývající vaši lidskou říši. Tento světelný déšť k vám nese informace ze všech vesmírných dimenzí. 

https://www.youtube.com/watch?v=FG7fsgg8wJU


Úvodem slovo překladatele

Touto knihou vám nabízím třetí proud energií přicházející z Plejád a věřím, že i vám tyto informace a prožitky pomohou zvětšit rozsah uvědomění sama sebe v té báječné hře, hře Stvořitele se sebou samým a poskytne vám výhled do času, který si vytváříte, i do bezčasovosti jíž jste, spojeným s porozuměním tomu ohromujícímu dění závěru času, ve kterém se nacházíme.
Z pohledu kosmologie a astrologie je vám z mého bodu pohledu tato kniha schopna nabídnout vyčerpávající obraz celé existence Boží hry v čase i prostoru, zahrnující děj této naší Galaxie od počátku až do konce času Mayského kalendáře, který se datuje od roku 26000 př.n.l., do roku 2012 n.l.

Barbara Hand Clow
(Plejády III.)


Diskusní téma: Plejády

Datum: 26.08.2019

Vložil: Jiri Marek

Titulek: Podekovani.

Super!!!Super!!!Supe!!!
Tesim se na prichod svetla.
Jiri Marek

—————


Fotogalerie: Plejády

/album/fotogalerie-plejady/ngc1977-jpg1/
/album/fotogalerie-plejady/pleiades-star-cluster-wallpaper-1920x1200-wallpaperhere-jpg1/
/album/fotogalerie-plejady/plejady-jpg1/
/album/fotogalerie-plejady/plejadz-jpg2/
/album/fotogalerie-plejady/vitezna-cam-unor2013-bardon-jpg1/

—————